Co znaczy dla mnie zdrowo?

Co to znaczy dla mnie zdrowo?

A zdrowo może mieć zupełnie różne znaczenia. Bo są osoby które mają alergie pokarmowe, inne są na diecie bo chcą schudnąć i nie używają np. tłuszczu, nie jedzą owoców, jeszcze inne z przekonania wybierają wegetarianizm bądź weganizm. Są jeszcze osoby, którym religia zabrania jedzenia niektórych pokarmów, lub wyłączenia ich w odpowiednie dni.

To co jest zdrowe? Co trzeba jeść a co nie? I skąd ja to wiem?

Od wielu lat interesuję się kulinariami, odżywianiem. Śledzę blogi i facebooki kulinarne, oglądam programy i kanały o tej tematyce, czytam książki i artykuły. No jestem kuchennym freak’iem. Dla mnie zdrowo to znaczy naturalnie, bez sztucznych dodatków, konserwantów i barwników, nie przetworzone, przygotowane z niewielką ilością dobrych tłuszczów. A przede wszystkim cenię dobrej jakości produkty – to podstawa i nie trzeba ich wcale dużo żeby stworzyć coś pysznego i zdrowego. A superfoods? Nasionka chia, jagody goji i amarantus? Tak, znam i używam ale nie są one podstawą. Uważam, że mamy wiele zdrowych, smacznych, odżywczych produktów w Polsce a te tzw. „nowości” stanowią dopełnienie, są dodatkiem.

 

Co ja tutaj robię?

Baaardzo długo zbierałam się do stworzenia tego bloga. No i jest! miejsce, w którym mogę połączyć kilka moich pasji – zdrowe gotowanie, żywienie i podróżowanie z moim zacięciem do… opowiadania! Tak, tak moi dobrzy znajomi i rodzina wiedzą coś na ten temat 🙂 Ale do rzeczy.

Będzie dużo smaku, wiele przepisów na dania słodkie i wytrawne lecz w wersji zdrowej, z wykorzystaniem składników alternatywnych. Oprócz tego znajdziecie tu garść praktycznych porad i szczyptę podróży małych i dużych pod kątem kulinariów i zdrowych produktów.

Interesuje mnie też żywienie dzieci i młodzieży jako, że jestem mamą i pedagogiem. Miałam okazję przyglądać się jak żywione są dzieci w przedszkolach i szkołach i jaką uwagę zwracają na to dorośli i mam masę wniosków na ten temat, z którymi mam nadzieję się z Wami podzielić.

Oprócz tego, co pewien czas, gdy uda mi się już wyrwać na zakupy nadam specjalny reportaż co pysznego i zdrowego można spotkać w naszych sklepach.

Zapraszam do śledzenia 😉

Blogerska przygodo trwaj!

Joanna Byczkiewicz

 

 

error

Podoba Ci się mój blog? Zajrzyj też na facebook'a i instagram :)