oPietruszka

Dubai Miracle Garden- największa atrakcja Dubaju

Dubai Miracle Garden- największa atrakcja Dubaju

Dubaj to chyba jedyne miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które obecnie może pochwalić się tak ogromną popularnością. Nie da się ukryć, że miasto to poraża przede wszystkim luksusem i prestiżem. Największą atrakcję stanowią Dubai Miracle Garden- co warto wiedzieć o magicznych ogrodach w Dubaju?

Dubaj- dlaczego jest on tak popularny wśród polskich turystów?

Dubaj to miasto, które w dość krótkim czasie zaliczyło chyba jeden z największych rozwojów na wielu płaszczyznach, jaki tylko miał miejsce w historii współczesnego świata. Nie da się bowiem ukryć, że jeszcze kilkanaście lat temu od Dubaju nie słyszał dosłownie nikt. W miejscu, gdzie obecnie swoim bogactwem i luksusem porażają niesamowite budowle i najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne, była pustynia. Dubaj był na samym początku jedynie wioską, a także miejscem postoju handlarzy, którzy zmierzali na Bliski Wschód z innych rejonów Azji. Niemniej jednak obecnie, Dubaj stał się wielotysięczną metropolią, która zaskakuje swoim kunsztem i bogactwem każdego, kto zdecyduje się złożyć tam wizytę. Okazuje się, że miasto to jest symbolem współczesności, a arabscy szejkowie niestrudzenie organizują tam coraz to nowsze inwestycje. Fenomen Dubaju polega przede wszystkim na tym, że każdy z nas chce się choć raz poczuć jak gwiazda i zasmakować luksusu, którego z pewnością nie znajdziemy w innych miejscach w Europie. Dubaj stawia na turystykę, a także na to, by tych turystów stale zaskakiwać. Można tam znaleźć zaskakujące i fenomenalne połączenia, które dla przeciętnego turysty urastają nawet do rangi prawdziwych cudów architektonicznych. Dubai Miracle Garden, to z pewnością jedna z największych atrakcji Dubaju, która przyciąga miliony turystów z całego świata. Jest to miejsce wyjątkowe oraz fotogeniczne, a tradycja w wyjątkowy sposób przeplata się tu z nowoczesnością.

Co warto wiedzieć o Dubai Miracle Garden?

Czy na świecie znajdzie się jeszcze turysta, który nie słyszał o Dubai Miracle Garden? Z pewnością nie! Co więcej można śmiało powiedzieć, że Gardens By The Bay, które są niezaprzeczalną wizytówką Singapuru, przy ogrodach Dubaju nie prezentują się już tak zachwycająco. Dubai Miracle Garden to przepiękny, roślinny ogród w Dubaju, który położony jest w dźwięcznie brzmiącej dzielnicy Dubailand. Ogrody te są niesamowicie romantycznym miejscem, które dla wielu turystów stanowi również idealne tło do zdjęć. Niektórzy spekulują, że arabscy szejkowie zachwyceni pomysłem Singapuru na stworzenie Gardens By the Bay, zapragnęli przenieść ich namiastkę również do swojego kraju. Czy im się to udało? Cóż, śmiało można powiedzieć, że Dubai Miracle Garden przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Bez wątpienia te majestatyczne i niepowtarzalne ogrody bardzo szybko stały się jedną, z głównych atrakcji miasta nie tylko dla wszystkich podróżnych, ale także i dla miejscowych. Miejsce to bowiem oszałamia- a stwierdzenie to bez wątpienia nie jest przesadne. Dubai Miracle Garden to nie tylko ogromna różnorodność kwiatów, ale przede wszystkim niesamowite konstrukcje, które można z nich utworzyć. Wykreowanie monumentalnego, kwiatowego słonia, było tylko początkiem do tworzenia jeszcze bardziej zaawansowanych, kwiatowych rzeźb. Swoistym centrum tego ogrodu jest kolosalny pałac, który również został wykonany jedynie przy pomocy żywych roślin. Niesamowite girlandy, czy rzeźby dwóch baletnic w przepięknych, roślinnych sukniach wywierają na każdym ogromne wrażenie. Turyści, którzy zdecydują się na odwiedzenie Dubai Miracle Garden z pewnością nie pożałują, gdyż to co zobaczą na własne oczy już na długo utkwi w ich pamięci. Ważne jest to, że na terenie ogrodu znajdują się również wszystkie udogodnienia dla odwiedzających. Turyści mogą więc korzystać z bezpłatnych toalet, a co więcej mogą zrobić sobie przerwę w jednej z wielu kawiarenek, które się tam znajdują. Mogą także zdecydować się na obiad w jednej, z restauracji na terenie Dubai Miracle Garden. Bez wątpienia Ogród Cudów w Dubaju jest niekwestionowaną atrakcją tego miasta.

Exit mobile version