oPietruszka

Usługa projektowania ogrodu – ile kosztuje?

kobieta w pięknym ogrodzie

Piękny, zadbany ogród jest prawdziwą wizytówką każdego domu. Niemniej jednak jego aranżacja może stanowić niemały kłopot, zwłaszcza dla osób, które nie mają dużej wiedzy na temat planowania przestrzennego czy samego ogrodnictwa. W takim przypadku można skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta ogrodów. Ile kosztują jego usługi? Czy warto się na nie zdecydować?

Ogród jak z bajki

Aranżując ogród, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim musimy odpowiednio rozplanować przestrzeń i podzielić ją na część dla roślin, przeznaczoną do odpoczynku czy zabawy dla dzieci. Ponadto, będziemy musieli dobrać odpowiednie rośliny i drzewa, zaprojektować trawnik oraz wybrać meble ogrodowe. Dopiero dopracowanie tych aspektów w najdrobniejszych szczegółach sprawi, że nasz ogród będzie wyglądała bajkowo. Jeśli jednak nie dysponujemy odpowiednią wiedzą, nie mamy bujnej wyobraźni bądź zwyczajnie brakuje nam czasu na samodzielne aranżowanie przestrzeni w ogrodzie, możemy skorzystać z usług doświadczonego projektanta zieleni. Zaproponuje on rozwiązania, które z jednej strony będą praktyczne, z drugiej strony zgodne z naszymi oczekiwaniami. 

Ile kosztują usługi projektanta ogrodów?

Finalny koszt projektowania ogrodu zależy w dużej mierze od metrażu, jaki mamy do zaaranżowania. Mniejsze ogrody wymagają nieco mniejszych nakładów pracy, przy czym nie zawsze jest to regułą – wiele zależy też od zakresu usług, na jaki się zdecydujemy. Jeśli wybierzemy usługę kompleksową, która polega nie tylko na projektowaniu, lecz również nadzorowaniu efektów prac, z pewnością zapłacimy więcej, niż za wykonanie samego projektu. Przeciętnie za zaprojektowanie 1 metra kwadratowego ogrodu trzeba zapłacić od 3 do 6 zł. Cena zależna jest od lokalizacji – w większych miastach stawki będą odpowiednio wyższe, niż w mniejszych miejscowościach. Doświadczeni projektanci ogrodów proponują klientom wyższe ceny, niż ci, którzy dopiero rozpoczynają karierę. Należy jednak mieć świadomość, że za pomoc specjalisty przyjdzie nam zapłacić od 2000 do nawet 10 000 zł, w zależności od wielkości ogrodu, zakresu usług czy lokalizacji.

Usługa projektowania ogrodów – tak czy nie?

Za zaprojektowanie ogrodu płacimy raz, po czym przez dłuższy okres cieszymy się pożądanymi efektami. Z drugiej strony, nie ulega wątpliwości, że cena, jaką musimy zapłacić za usługę, jest wysoka. Sfinansować będziemy musieli nie tylko sam projekt, ale również jego realizację, dlatego zaaranżowanie ogrodu kosztuje dobrych kilkanaście tysięcy złotych. Nie każdy posiada oszczędności, aby móc pozwolić sobie na tego typu wydatek. Niemniej jednak można skorzystać z różnego rodzaju sposobów finansowania, a jednym z nich jest pożyczka bez udokumentowanych dochodów. Dzięki niej zapłacimy za usługę projektanta, natomiast zobowiązanie będziemy spłacać w wygodnych, miesięcznych ratach. Pożyczkę można otrzymać w kilka chwil, zatem jest ona doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w krótkim czasie chcą pozyskać dodatkową gotówkę. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej firmy pożyczkowej Saverium.pl

Exit mobile version