Zaprosiłaś do siebie przyjaciółki i zastanawiasz się, jak je ugościć? Sprawdź nasze propozycje na spędzenie wspólnie czasu oraz zainspiruj się naszymi podpowiedziami na przygotowanie najlepszych przekąsek!

Babski wieczór jest świetną okazją nie tylko do plotkowania, ale i do ciekawego spędzenia wspólnie czasu. To, jak będzie w ostateczności wyglądało spotkanie, zależy od upodobań uczestniczek. Sprawdź, jak można spędzić ten czas!

Oglądanie romantycznych filmów

Jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu na babskim wieczorze jest oglądanie romantycznych filmów. Jest to rewelacyjny pomysł, ponieważ zdecydowana większość kobiet uwielbia seanse o tematyce romantyzmu. Wybór konkretnego filmu należy do wspólnej decyzji. Może to być nowa produkcja lub starsza i sprawdzona, która pomimo ponownego oglądania wzbudzi w uczestniczkach wiele emocji.

Oglądanie koncertów lub filmów dokumentalnych

Oprócz komedii romantycznych dużą popularnością cieszą się także koncerty i filmy dokumentalne. Tego typu produkcje przyciągają coraz więcej zainteresowanych. Babski wieczór spędzony przy świetnej muzyce w towarzystwie przyjaciółek jest gwarancją świetnej zabawy. Dla osób pragnących spokojniejszego spotkania zalecane jest wybranie filmu dokumentalnego o tematyce, która będzie odpowiadała każdej uczestniczce, na przykład jeśli wszystkie uwielbiają jakiegoś aktora/aktorkę, to warto włączyć dokument o takiej osobie.

Zabawa w salon piękności

Świetnym pomysłem na udany babski wieczór jest organizacja salonu piękności. Uczestniczki mogą na przykład nauczyć się, jak farbować włosy w domu czy też jak kręcić piękne loki przy pomocy prostownicy. Mogą one również przygotować różne maseczki do twarzy czy peelingi. Jednak najczęściej wybierane jest malowanie paznokci. Wybór zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych jest bardzo duży. Jeśli babski wieczór połączony będzie z wyjściem do klubu, to można je poprzedzić wspólnym robieniem makijażu.

Czytaj również:   Biała dieta po wybielaniu zębów- po co się ją stosuje?

Gry i zabawy

Kolejną propozycją na babski wieczór są różne gry i zabawy. Należy jednak zaznaczyć, żeby wcześniej upewnić się, czy każda uczestniczka spotkania lubi tego typu rozrywkę, gdyż nie wszyscy są zwolennikami gier i zabaw. Wśród popularnych pozycji z pewnością można tu wymienić różnego rodzaju gry planszowe, między innymi ekonomiczne, strategiczne i imprezowe. Jednak to nie wszystko, na rynku dostępnych jest wiele propozycji gier karcianych czy też komputerowych dla kobiet. W przypadku zabaw najpopularniejsze jest: pytanie czy wyzwanie.

Oglądanie starych zdjęć

Ciekawym sposobem na udane spotkanie jest oglądanie starych zdjęć. Każda uczestnika powinna przynieść swoje stare fotki, na przykład z czasów szkolnych czy nawet przedszkolnych. Mogą to być również filmiki z wyjazdów czy z jakiś innych wydarzeń, między innymi z okresu, w którym któraś z dziewczyn miała inny kolor włosów niż obecnie. Zwłaszcza jeśli od wielu lat jest brunetką, a wcześniej farbowała włosy na popielaty blond.

Wspólna nauka nowych rzeczy

Podczas babskiego spotkania można również uczyć się różnych nowych rzeczy. Mowa tutaj na przykład o szydełkowaniu, fotografowaniu czy też wykonywaniu masażu twarzy. Taka forma spędzenia czasu na pewno będzie bardzo przydatna.

Wspólne przygotowanie przekąsek

Babski wieczór nie może się obejść bez pysznych przekąsek, które może wcześniej przygotować organizatorka spotkania. Jedzenie można również przyrządzić wspólnie, co będzie dodatkową atrakcją. Do najpopularniejszych przekąsek zalicza się:

  • domowe frytki z batatów lub innych warzyw;
  • roladki z wędzonym łososiem, twarożkiem, szczypiorkiem;
  • wrapy z kurczakiem i dodatkami;
  • faszerowane jajka;
  • sałatki w małych pucharkach;
  • zapiekanki z ciasta francuskiego;
  • kanapeczki z szyneczką, serem i awokado.

Koniecznie trzeba pamiętać również o przygotowaniu kolorowych drinków lub orzeźwiającej lemoniady.

Babski wieczór można spędzić na wiele sposobów. Najważniejsze, aby wszystkie uczestniczki spotkania czuły się komfortowo i miło spędzały czas w gronie najbliższych przyjaciółek.

Czytaj również:   Płyn micelarny — jak wybrać, do czego służy?