Hale pneumatyczne są rozwiązaniem, które umożliwia zadaszenie boisk, kortów, basenów i innych obiektów sportowych w nowoczesny oraz szybki sposób. Dzięki zastosowaniu tego typu hal, korzystanie z obiektów, o których wspominaliśmy przed momentem, jest możliwe przez 365 dni w roku, niezależnie od tego czy mamy akurat mroźną zimę czy też upalne lato. Jak wygląda budowa hal pneumatycznych krok po kroku, a także jakie zalety mają takie hale i czy faktycznie warto inwestować w ich budowę? Już wyjaśniamy! Zostańcie z nami do końca.

Hale pneumatyczne i ich zalety

Zalety, jakie zauważą osoby, które zdecydują się na zadaszenie swojego obiektu sportowego halą pneumatyczną to:

  • zdecydowanie mniej formalności – z budową hali tego typu wiąże się ograniczona papierologia, dużo mniej skomplikowana niż w przypadku, kiedy zdecydowalibyście się na klasyczną budowę murowanej hali sportowej. Nie potrzebujecie pozwolenia na budowę i szeregu innych dokumentów.
  • Czas. Budowa takiej hali jest zdecydowanie szybsza niż budowa jej klasycznego odpowiednika.
  • Pieniądze i oszczędności. Hala pneumatyczna będzie wymagała z Waszej strony mniej wkładu finansowego niż hala murowana. Jej budowa jest bardziej ekonomiczna, ponieważ nie wymaga użycia ciężkich materiałów budowlanych ani specjalistycznych narzędzi.

Budowa hali pneumatycznej – ETAP 1 ‘PROJEKT’

Stworzenie hali pneumatycznej wymaga przygotowania odpowiedniego projektu oraz wykonania wizji lokalnej, która jest konieczna, aby taka budowa mogła w ogóle mieć miejsce. Na etapie projektowania określa się:

  • jak duża powinna być docelowo hala, którą planujecie budować,
  • jakie warunku techniczne powinna ona spełniać,
  • jakie elementy dodatkowe musi posiadać.
Czytaj również:   Sezonowe warzywa na grilla

Na tym etapie należy również określić czy wasza hala pneumatyczna będzie halą dwu- czy trzywarstwową.

Budowa hali pneumatycznej – ETAP 2 ‘PREFABRYKACJA’

Prefabrykacja to fachowa nazwa produkcji hali pneumatycznej. Na tym etapie firma, które realizuje dla Was tej projekt, tworzy wszystkie poszczególne elementy, z jakich zbudowana jest hala pneumatyczna. Pamiętajcie, że wybierając tego typu firmę warto sprawdzić czy aby na pewno realizuje ona projekt od początku (od produkcji) do końca (czyli do montażu).  Większość firm oferuje usługi tego typu kompleksowo, jednak polecamy się w tej kwestii upewnić.

Budowa hali pneumatycznej – ETAP 3 ‘MONTAŻ’

Czas na ostatni etap budowy hali pneumatycznej, czyli montaż. Dlaczego montaż, a nie budowa? Hale pneumatyczne nie są wyposażone w tradycyjną konstrukcję. Opierają się one o stalowe linki, a unoszą się dzięki systemowi dmuchaw, co realnie oznacza, że ich nie budujemy, tylko montujemy. W tym miejscu podkreślmy, że aby zabudowana hala pneumatyczna była bezpieczna i skutecznie działanie przez wiele długich lat, należy ją regularnie konserwować i utrzymywać w dobrym stanie.

Budowa hali pneumatycznej nie jest dla Ciebie? Postaw na używaną halę!

W tym miejscu warto wspomnieć, że kupno gotowej, używanej hali pneumatycznej to także świetny pomysł dla osób, których nie stać na budowę. Balony tenisowe mają standardowe wymiary, dlatego odsprzedaż ich na rynku wtórnym nie stanowi problemu.