Spożywanie i picie ziół sprawia, że włosy stają się mocniejsze, gęstsze i błyszczące, ale też stosowanie leczniczych roślin w szamponach, wcierkach czy odżywkach pozytywnie wpływa na wygląd fryzury. Czy wiesz, jakie działanie mają na włosy imbir, kolendra lub krokosz? Zobacz, w jakich produktach szukać mocy ziół!

Na czym polega ziołowa pielęgnacja włosów

Zioła mogą być stosowane na różne sposoby w pielęgnacji włosów. Można przyrządzać z nich specjalne płukanki lub wcierki do stosowania na skórę głowy. Możesz też korzystać z naturalnych olejków z ziół podczas zabiegów olejowania. Coraz więcej topowych marek kosmetycznych dodaje ziołowe składniki do szamponów i odżywek. Warto je wypróbować.

Pielęgnacja włosów z użyciem ziołowych odżywek – krok po kroku

Najważniejsze zasady pielęgnacji mówią, żeby dopasować szampon do potrzeb skóry głowy, zaś odżywkę do potrzeb włosów – stosuj ją po każdym myciu. Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów z wykorzystaniem ziołowych składników? To całkiem proste:

  • do codziennego mycia używaj ziołowego szamponu – do wyboru jest cała gama szamponów wzmacniających, regenerujących, nadających blask. Dobierz produkt do indywidualnych potrzeb,
  • po każdym myciu zastosuj odżywkę. Dobrze mieć na półce w łazience 2-3 rodzaje odżywek, aby dostarczać włosom składników nawilżających, ochronnych i odżywczych w zbalansowanych proporcjach,
  • raz w tygodniu zastosuj na włosy maskę głęboko odżywczą lub wzmacniającą,
  • jeśli chcesz dodatkowo ujarzmić puszące się pasma, wzmocnić je lub nadać im blasku zastosuj wzmacniający eliksir z botanicznymi ekstraktami,
  • możesz też stosować ziołowe płukanki lub wcierki na skórę głowy – to pobudza włosy do wzrostu i ogranicza ich wypadanie.

Przegląd ziołowych składników do włosów

Oto lista wybranych ziołowych składników, które znajdziesz w gotowych szamponach, odżywkach i eliksirach do włosów.

  • Krokosz barwierski – to roślina zielna z rodziny astrowatych o charakterystycznych, pomarańczowych kwiatach. Do pielęgnacji włosów wykorzystuje się olej z tej rośliny, który zawiera drogocenne kwasy tłuszczowy. Czysty olejek wykorzystuje się do nacierania skóry głowy i włosów. Kuracja wzmacnia cebulki włosowe i sprawia, że włosy przestają nadmiernie wypadać i rosną szybciej.
  • Imbir to składnik chętnie wykorzystywany w kuchni, ale ma też cenne właściwości kosmetyczne. Zawiera gingerol, który może pobudzać krążenie krwi. Poprawa krążenia krwi w skórze głowy może natomiast wspomagać wzrost włosów. Imbir ma także właściwości przeciwbakteryjne, pomaga w utrzymaniu zdrowego środowiska na skórze głowy, co może wpływać na ogólne wzmocnienie włosów – piękne włosy mają źródło w zdrowej skórze.
  • Kolendra dostarcza cenne składniki odżywcze dla włosów, pomagając w ich wzmocnieniu i zachowaniu elastyczności. Olejki eteryczne zawarte w kolendrze, takie jak linalol i borneol, wykazują właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Mogą one być pomocne w utrzymaniu zdrowego stanu skóry głowy i przeciwdziałaniu problemom takim jak łupież czy podrażnienia.
  • Arnika bywa stosowana w szamponach i preparatach do pielęgnacji skóry głowy, aby wspomagać mikrokrążenie, łagodzić stan skóry i regenerować. Ma również działanie przeciwzapalne, co może być korzystne w przypadku łupieżu czy podrażnień skóry na głowie.
Czytaj również:   Skuteczne odchudzanie dla zapracowanych – praktyczne wskazówki

Materiał promocyjny