Tort jest obowiązkowym deserem na wesele. Bez niego nie ma takiej uroczystości. Tort jest dumą każdej pary młodej, jest przysmakiem oraz wyjątkową jakością. Tort może być jednopiętrowy, dwupiętrowy lub nawet trzy- czy czteropiętrowy. Zdobienie tortu jest sztuką i przekłada się na zadowolenie każdej pary młodej. Najlepiej zamówić tort u profesjonalnego cukiernika, który przygotowuje piękne wypieki niezwykłej klasy. 

Jak wygląda dekoracja tortu?

Tort weselny powinien być zdobiony glazurą, ładnie się prezentować i mieć litery, napis, figurki pary młodej lub sztuczne kwiaty z lukru czy innej masy cukierniczej. Tort może być obsypany wiórkami czekolady, obłożony koralikami, udekorowany koronką z kremu. Wszystko zależy od fantazji oraz umiejętności cukiernika. Porządne ozdoby są tym, co decyduje o wyglądzie takiego ciasta i nadaje mu wyjątkowy charakter. Tort można dekorować także ciasteczkami w stylu makaroników i obłożyć tort dookoła takimi ciasteczkami. Na białym torcie można ulokować białe kleksy bitej śmietany lub małe bezy, a między nimi ułożyć srebrne lub złote koraliki, które będą pięknie się prezentować i ładnie wyglądać. Dobra jakość takich ozdób przekłada się na pełne zadowolenie każdego klienta. Boki tortu mogą wykończyć kwiatki z biszkoptów, z zielonymi listkami z lukru oraz otoczone czekoladą ze wszystkich stron.

Kolorowymi płatkami śniadaniowymi można oblepić boki tortu, a na górze tortu postawić figurki panny młodej oraz pana młodego. One najlepiej ozdobią ciasto i sprawią, ze będzie ono prezentować się naprawdę bajecznie i weselnie. Klienci doceniają takie rozwiązania, ponieważ są one dla nich oryginalne. Można też ozdobić tort esami floresami kolorowego lukru, kremu czy czekolady w białym i czarnym kolorze. Takie torty w stylu Picassa są obecnie bardzo modne. 

Czytaj również:   Kamień w czajniku. Jak go usunąć?

Biały tort z niebieskim napisem np. “Szczęścia młodej parze” pięknie się prezentuje i doskonale smakuje. Najlepiej, gdy jest śmietanowy lub bezowy przekładany jasnym kremem. Kontrastowy tort z białej bezy przekładany ciemnym, czekoladowym, kawowym lub kakaowym kremem to także hit niejednego wesela. Dekoracją tortu mogą być także czekoladowe drzewka.

Piękny piętrowy tort

Jeśli tort jest piętrowy to każde piętro może mieć inny kolor i smak – śmietankowe, czekoladowe, kawowe, pistacjowe, a na wierzchu tortu może znaleźć się figurka pary młodej, która doda uroku temu wyjątkowemu ciastu. Na pewno warto wybrać najlepsze zdobienie, które sprawdzi się zawsze i da pełne zadowolenie niejednej młodej parze. Piękny tort to wyjątkowy deser, zwieńczenie weselnego posiłku. Dekoracja tortu piernikami doskonale się sprawdza. Wyjątkowy tort to dobrej jakości ciasto, piękne oraz smaczne. Wysoka jakość takiego ciasta sprawdza się naprawdę doskonale. Piętrowy tort jest naprawdę dobrej klasy i sprawdza się tak, jak można najlepiej. Jest to rzecz, która sprawdza się tak, jak można najlepiej. Wielosmakowy tort weselny to wspaniały deser, pyszny, wyjątkowy i podbija serca weselników w każdym kraju. 

Tort kwadratowy lub prostokątny

Tort kwadratowy lub prostokątny też jest dobrym wyborem na wesele – jest duży, zdobiony czekoladą, kremem, koralikami oraz kwiatami. Taki tort to piękna rzecz na wiele okazji. Tort może zdobić też cadillac, który wiózł parę do ślubu, wizerunek pary młodej narysowany kremem albo kolorowe balony. Fantazja nie ma granic, a niejedna osoba wybierze dekorację niezwykle oryginalną oraz piękną. Kwadratowy lub prostokątny tort dobrze się prezentuje, jest duży, ma wiele miejsca na napisy, ozdoby i dekoracje. Można go pokroić na wiele kawałków tak, aby nie zabrakło dla żadnego weselnika. Pyszny tort jest doskonałym deserem dla pary młodej oraz jej gości. Jeśli wesele jest duże, to przydadzą się dwa duże torty, smaczne i wyjątkowe. 

Czytaj również:   Co warto jeść, aby być zdrowym? Porady od eksperta dietetyki

Najpopularniejsze jednak są torty piętrowe, najczęściej trzypiętrowe, z ozdobną figurką z cukru, marcepanu czy masy cukierniczej. Figurka nadaje się do konsumpcji, a najczęściej sięgają po nią dzieci obecne na takim weselu. Dla nich jest to wielka atrakcja, a figurka jest dla nich najpiękniejszym upominkiem weselnym.