oPietruszka

Jak wybrać najlepsze talerze obiadowe?

Zastawa stołowa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej jadalni, który powinien łączyć walory estetyczne z funkcjonalnym charakterem. Jeśli jesteś na etapie zakupu nowych talerzy obiadowych, zwróć więc szczególną uwagę na ich wygląd i jakość wykonania. W naszym artykule podpowiemy Ci, czym dokładnie kierować się podczas wyboru zastawy.

Przeznaczenie talerzy

Podstawowym pytaniem, na które musisz sobie odpowiedzieć, jest to, czy talerze mają Ci służyć na co dzień, czy od święta. W pierwszym przypadku mogą się one cechować nieco mniej formalnym charakterem, a w drugim powinny być możliwie eleganckie i szlachetnie wykończone. Kryterium to będzie miało też prawdopodobnie wpływ na wytrzymałość zastawy — im bardziej atrakcyjna estetyka, tym mniejsza odporność na zarysowania, pęknięcia i stłuczenia. Jeśli więc potrzebujesz solidnego zestawu talerzy do codziennych posiłków, który można myć w zmywarce, unikaj na przykład porcelany.

Materiał wykonania

Tworzywo, z którego wykonany jest zestaw talerzy obiadowych, to zresztą kolejne bardzo istotne kryterium jego doboru. Wpływa zarówno na wygląd naczyń, jak i na wygodę ich eksploatacji. Do dyspozycji masz przede wszystkim produkty:

Liczba osób przy stole

Zestawy talerzy obiadowych produkowane są zazwyczaj z myślą o 6, 12 lub 24 użytkownikach. Zastanawiając się nad tym, jaki komplet wybrać, weź więc pod uwagę liczbę osób, które będą zazwyczaj zasiadać przy stole. Jeśli szukasz naczyń na potrzeby codziennych posiłków, prawdopodobnie wystarczy Ci zestaw 6-elementowy. Jeżeli jednak chcesz na tych samych talerzach serwować świąteczne potrawy swoim gościom, może przydać Ci się już któryś z większych kompletów.

Estetyka wykonania

Ostatnim, ale na pewno nie najmniej istotnym kryterium doboru talerzy obiadowych jest ich wygląd. Szukając idealnego zestawu dla siebie, postaraj się dobierać go między innymi pod kątem stylu, w jakim urządzona jest Twoja jadalnia. Zupełnie inne naczynia będą bowiem pasowały do wnętrza nowoczesnego, a inne do prowansalskiego. Zastanów się, na jakim klimacie zależy Ci najbardziej, i zwróć uwagę na kolorystykę talerzy, ich kształt, sposób wykończenia czy ewentualne wzory i motywy.

Jak wybrać najlepsze talerze obiadowe? Podsumowanie

Stosując się do powyższych wskazówek, bez trudu znajdziesz perfekcyjne talerze obiadowe do swojej jadalni. Pamiętaj, że niezależnie od materiału wykonania i stylu wykończenia, wyposażenie tego typu najlepiej nabywać od zaufanych producentów!

Materiał promocyjny

Exit mobile version