Organizowanie jakiegokolwiek eventu – czy to urodzin, jubileuszu, wesela, chrztu albo jakiejkolwiek innej uroczystości, to duże wyzwanie. Kluczowe jest zadbanie o wiele szczegółów: miejsce, catering, dekoracje, muzyka i oczywiście, centralną dekorację stołu, czyli tort. Niemniej, zamówienie idealnego tortu nie jest łatwym zadaniem, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Wybieramy tort: informacje wyjściowe

Zastanawiając się nad tym, jaki tort wybrać, powinieneś najpierw zastanowić się nad kilkoma podstawowymi kwestiami. Musisz zdecydować:

  • dla kogo tort jest przeznaczony (dziecko lub osoba dorosła);
  • jakich gości na uroczystości będzie więcej (dzieci lub dorosłych);
  • jakiego rodzaju tortu potrzebujesz (tradycyjny, angielski, fototort lub kremowy);
  • jaki kształt tortu preferujesz (prostokątny lub okrągły). 

Kiedy już zdecydujesz o tych podstawowych elementach, możesz zająć się dalszym doprecyzowaniem szczegółów. Zawsze warto pamiętać, że przy zamawianiu tortu trzeba podać jego wielkość lub liczbę zaproszonych gości. Przyjęło się, że jedna osoba zjada kawałek tortu ważący około 200 gramów, ale warto również przemyśleć, czy chcielibyśmy móc zapakować dla gości trochę słodyczy na drogę. W takiej sytuacji, należy podwoić swoje szacunki.

Planowanie to już połowa sukcesu

Planowanie z wyprzedzeniem jest zawsze zalecane, a zamówienie tortu nie jest wyjątkiem. Chociaż tydzień wydaje się odpowiednim czasem na przygotowanie standardowego tortu, zamówienie tortu na wesele wymaga zdecydowanie więcej czasu, nawet kilku miesięcy. Ten dodatkowy czas pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru i dopełnić wszystkich formalności. Nie zapominaj również, że cukiernie mają swoje szczyty sezonowe, dlatego im wcześniej złożysz zamówienie, tym mniej stresu Ci to przysporzy.

Czytaj również:   Dobra dieta i ćwiczenia na odchudzanie. W czym tkwi sekret?

Przekieruj się pod ten adres, żeby zapoznać się z ofertą tortów jednej z najlepszych cukierni we Wrocławiu. Przeglądając katalog, znajdziesz wiele inspirujących pomysłów, a być może także wyszukasz dokładnie taki deser, który chcesz widzieć na swoim stole. Wówczas nie wahaj się i złóż zamówienie, gdyż można to zrobić online.

Smak i design: najlepsze opcje do wyboru

Wybór smaków tortu jest teraz bardzo szeroki. Najbezpieczniej jest jednak wybrać uniwersalny smak, który przypadnie do gustu zarówno osobie świętującej, jak i gościom. Możesz wybierać między tortem czekoladowym, z bitą śmietaną i owocami, Oreo, tortem bezowym z marakują i wieloma innymi. Wszystko zależy od upodobań i okazji.

Design tortu jest również istotny. Można zdecydować się na prosty, minimalistyczny tort, ale jeżeli chcesz coś bardziej spersonalizowanego, poinformuj o tym cukiernika podczas składania zamówienia. Dekoracje, takie jak: dedykacje, kwiaty, serca lub czekolada są jak najbardziej możliwe do wykonania przez doświadczonego cukiernika.

Jeżeli zamawiasz tort, warto sprawdzić, jakie są dostępne opcje dostawy. Niektóre cukiernie oferują dostawę, co może okazać się bardzo pomocne, zwłaszcza w upalne dni.

Spodziewamy się, nasze zalecenia okazały się dla Ciebie przydatne i teraz już wiesz, jak zamówić wymarzony tort. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, nie bój się pytać cukiernika, u którego składasz zamówienie. W ten sposób zachowasz pewność, że Twoje wydarzenia będzie cechowało się wysokim poziomem, a zamówiony tort będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.