Koktajl czereśniowo – truskawkowy z jogurtem

Poooooolska, biało-czerwoni!!! Tak, tak, to już dziś, pierwszy mecz, emocje! Wbrew stereotypom i innym uprzedzeniom, tak, my kobiety oglądamy mecze, kibicujemy i znamy się na piłce. Spalony to też żadna filozofia! Ja, wychowana w duchu patriotycznym, ze sportowcami w rodzinie, mimo że nie jest mój najbardziej ulubiony sport na Świecie kibicuje polskiej drużynie całym sercem! Dlatego będąc rano na zakupach kupiłam przepyszne i przesłodkie czereśnie oraz truskawki, które podam podczas dzisiejszego meczu, na orzeźwienie, schłodzenie oraz ostudzenie emocji!

Koktajl dla 1 osoby (pomnóż przez ilość kibiców)

2 garści truskawek + kilka do dekoracji

2 garści czereśni

2 łyżki jogurtu

szczypta wiórków/płatków kokosowych (opcjonalnie)

A jak to robimy? Z pieśnią kibicowską na ustach, z blenderem w dłoni:

truskawki oraz czereśnie myjemy, odcinamy szypułki w truskawkach i wypestkujmy też czereśnie. Wkładamy je do blendera i miksujemy na gładko, około 1 minuty. Przekładamy do szklaneczki, do 3/4 wysokości, nakładamy na to jogurt i posypujemy wiórkami kokosowymi. I gotowe!

Dodatkowo możesz ozdobić słoik lub szklankę, przekrój tylko 2-3 truskawki i ułóż je przy ściankach słoika przekrojoną stroną. Zalej je koktajlem. Koktajl możesz wypić ze szklanki, przez biało-czerwoną (lub inną) słomkę lub dodać kostki lodu.

Smacznie, zdrowo i patriotycznie.

O pietruszka! biało-czerwone to barwy niezwyciężone!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *